piątek, 22 maja 2015

Rozczarowania ślubne1 - włosy


Poranek

Nie przespana noc, wstanie łyk kawy i zjedzenia kawałka kromki, bo i tak więcej nie jesteś wstanie przełknąć. Chodzisz nerwowo po domu, tu pogłaskasz kota, a to zerkniesz czy sukienka wisi i czy przypadkiem nie porwali ją kosmici, zastanowisz się czy na pewno pięknie będziesz w niej wyglądała.
Gdy przyjeżdża fryzjerka, za chwilę już siedzisz z wałkami na głowie, niby luźna rozmowa, ale czuje się atmosferę zestresowania. Twój stres jak to wszystko dziś będzie, fryzjerka się stresuje czy aby na pewno zdoła ułożyć Twoją ślubna fryzurę w tą najpiękniejszą, jaką  mogłabyś sobie wymarzyć. do tego dochodzą domownicy i goście, którzy już zjawili się w domu, oni też się stresują, czy wszystko dobrze wypadnie. Mama co chwilę, przychodzi, dopytuje, krząta się, a bo obrus troszkę spadł, a to kwiaty trzeba ładniej ułożyć. W miedzy czasie tony lakieru, zużycie przynajmniej kilku butelek gwarantuje, że Twoja fryzura ślubna będzie nie nagannie się trzymała na głowie cały dzień oraz cały następny tydzień z efektem hełmu jest.

Rozczarowanie babci, że przecież w klasycznym koku wyglądałabyś pięknie, elegancko, a teraz wyglądasz tak jakoś swojsko, z tymi rozpuszczonymi włosami, tak zwyczajnie. Dopytywanie czy na pewno chcesz być zwyczajnie uczesana, przecież tak nie wypada z takimi włosami zwiewnymi.

Robi Ci się smutno, fryzura wszyła ładna, ale jest Ci smutno, że rozczarowałaś babcię. Zastanawiasz się, czy to na pewno dobry wybór, może jednak spiąć włosy, bardziej wygładzić...Może da się zrobić bardziej dziewczęco ale tak, żeby się babci podobało...

Chwila, chwila... Czy to aby na pewno ma się babci podobać ?
Otóż nic bardziej mylnego. Ty masz się w tej fryzurze dobrze czuć, a ona ma być jedynie dodatkiem do Ciebie, ma pasować do twojego 'ja', twojej osobowości.

Pamiętaj, nie chodzi o to żebyś była piękniejsza, albo żebyś ładnie wyglądała bo ciocia mówi Ci że w takiej fryzurze ci lepiej.
Twój Wybrany nie chce pięknie ułożonej fryzury, tylko Ciebie i to na całe życie, wiec dziewczyno nie przejmuj się że komuś się coś nie podoba, to jest twoja fryzura i to ty masz się w tym dobrze czuć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz